Americká hypotéka

Americká hypotéka

4.12.2019
/
by
/ /
Comments Closed

Hypotéka, pro někoho strašák, pro jiného velká pomoc, bez níž by neměli šanci si zajistit vlastní bydlení. Spočívá v tom, že vám banka poskytne finance na pořízení nemovitosti, na kterou má banka zástavní práno až do doby, kdy je splacena. Americká hypotéka je však trochu jiná. V čem?
Americká hypotéka je typ hypotečního úvěru, který není účelově vázán na nemovitost. Jedná se o neúčelový úvěr, který je však také zajištěný zástavním právem k nemovitosti. A v čem je tento úvěr jiný? Ručíte sice nemovitostí, ale tou, kterou již máte ve vlastnictví, popřípadě kterou vlastní třeba vaši rodiče ale peníze můžete využít v podstatě na cokoli. Tento druh hypotečního úvěru má výhody i nevýhody.peníze - euro

  • Výhody

Velkou výhodou tohoto hypotečního úvěru je především volná možnost využití finančních prostředků, takže je můžete využít na výstavbu domu, rekonstrukci, koupi automobilu, vybavení bytu a tak dále. Banku v podstatě nezajímá, co si za hypotéku pořídíte, ale většinou nesmí být peníze použity na podnikání. Oproti spotřebitelským úvěrům má většinou nižší úrokovou sazbu, protože banka má záruku v zastavené nemovitosti.

  • Nevýhody

Americká hypotéka má i svoje nevýhody, stejně jako všechno. Tak především úroky si nemůžete odečíst z daní, sazby jsou výrazně vyšší než u klasického hypotečního úvěru, často je také omezena výše úvěru, bez ohledu na zastavovanou nemovitost. V případě nesplácení úvěru, přijdete o danou nemovitost, kterou ručíte. Doba splatnosti je také kratší než u klasických hypotečních úvěrů – splatit se musí do 20ti let.klíče od auta
Americkou hypotéku často poskytují nebankovní společnosti. Americká nebankovní hypotéka může být dobrou volbou , chce to však pořádně si prověřit společnost, od které budete úvěr čerpat a také se zaměřit na podmínky hypotéky. Jednoduše kde vám kolik půjčí a za jaký úrok. Srovnání hypoték je opravdu důležité, můžete tak ušetřit opravdu hodně peněz.