Autorské šperky

Autorské šperky

Odjakživa se lidé snažili odlišovat se a ozdobit se šperky. Šperk dokazoval majetek, moc a sílu. Od prvních až 100 tisíc let starých provrtaných mušlí, přes zvířecí zuby, hliněné či skleněné korálky se vývoj zastavil u zpracování drahých kovů a drahých kamenů. Nejznámější je zlato, ale i stříbro, platina, wolfram, palladium, titan či chirurgická ocel si našly svá místa ve šperkařském umění. Šperky, prsteny, náhrdelníky, náramky, čelenky a mnoho dalších, zdaleka nejsou jen ozdobou žen. Muži měli často šperkem zdobené zbraně, opasky nebo klobouky, a dodnes se používají šperky jako ozdoba do klopy, manžetové knoflíčky, nebo spony do kravaty. Nejeden muž nosí prsten. Darovat někomu šperk je vždy velice osobní záležitostí. Mnohé příležitosti mají svůj rituální šperk, jako zasnoubení či svatba. Mnohdy se dědí rodinný šperk z generace na generaci. Ženy dostávají šperky za porod dětí. Mnohdy je šperk vyjádřením úcty k osobnosti obdarovaného.

laska

Kamenná zlatnictví i internetové obchody nabízí nepřeberné množství náušnic, náramků, přívěsků i náhrdelníků, ale chceme-li někomu darovat šperk k opravdu výjimečné příležitosti, měl by to být autorský šperk https://www.adelvomack.com/sperky/. Buďte vybíraví a nechte si vyrobit originální šperk. Být obdarovaná šperkem, který nemá nikdo jiný na světě vyjadřuje, jak výjimečnou osobou pro dárce jsem.

láska

Nechejte si pro svou vyvolenou vyrobit na zakázku zásnubní prsten, do kterého promítnete místo vašeho prvního setkání, necháte do něj vložit zlomek vašich vzpomínek na místo z první dovolené či bude zhotoven čistě dle vaší fantazie. Protože autorský šperk vychází z vaší osobnosti, je vhodné osobní setkání s autorkou. Darujte drobný šperk, ale s velkou láskou navržený a vyrobený. Pokud vám na někom opravdu záleží, je autorský šperk tím pravým dárkem, kterého si obdarovaný bude vážit.

Previous post Kvalitní a profesionální servis pro počítače
Next post Což takhle dát si bazén?