Hraním k úspěchu

Hraním k úspěchu

Každý by si přál, aby https://www.elviapro.cz/televize/c-277/ jeho dítě bylo šťastné, zdravé a také chytré. My se v tomto článku zaměříme právě na inteligenci.

  1. Hrajte si

Rozvoj schopností zaručí pravidelné cvičení, hraní a přemýšlení, které by ale nemělo trvat déle než je nutné. Pokud dítě nebude jevit zájem, nemá význam nutit ho. To by totiž mohlo způsobit nechuť, která by vedla k neúspěchu. Ze začátku se můžeme pokusit o výměnu oblíbené televizní pohádky za hračky. Tak například všichni dobře známe veselého tomáše mašinku. Se svými kamarády zažívá spoustu dobrodružství, na ostrově Sodor, každý den. Pokud tato lokomotiva očarovala i vaše dítě, můžete mu koupit nejenom Tomáše a všechny jeho přátele ale i spoustu kolejí, a dalších vylepšení, které zajistí zábavu na několik hodin. K dostání jsou také polštáře, deky a dokonce i nádobí se vzorem mašinky Tomáše. Hraním a vytvářením svých vlastních příběhů, dítě daleko více zapojuje mozek, než při sledování televize.Děti si čtou knihu

  1. Čtěte si

Ať už budete číst pohádky na dobrou noc, slabikář, či kreslené časopisy, je důležité číst pravidelně a pouze to, o co má dítě zájem. Čtením budete probouzet jeho představivost a kreativitu. Pokud dítě projeví zájem o nějaké konkrétní téma, využijte toho a kupte mu knížku, která bude celá o jeho oblíbeném zvířeti či pohádkové postavě. Zvýšíte tak jeho zájem o čtení a navíc si rozšíří vědomosti.
Dítě, které se učí

  1. Přemýšlejte spolu

Po přečtení knihy se ptejte, co si myslel o konci, kdo je podle něj padouch a kdo hrdina. Pokud je dítě nespokojené s koncem pohádky, pokuste se spolu vymyslet, jak by asi měla být pohádka zakončena. Chtějte slyšet jeho názor na věci kolem něj a pozorně mu naslouchejte. Dítě se naučí přemýšlet o svých větách a mít vlastní názor.

Previous post Jedlá zeleň u vás doma
Next post Jak si přivydělat na internetu?