Kde užijete dámské sluneční brýle s UV filtrem

Kde užijete dámské sluneční brýle s UV filtrem

Kdo z vás je pamětník, anebo si od pamětníků nechává občas něco vyprávět, možná jste v nedávné době přišli do styku s nějakými retro výrobky, resp. výrobky přímo z té doby, nikoli pouhými moderními replikami. Třeba máte doma uschované v krabici na půdě či ve sklepě staré hračky z doby socialismu či nějaké starožitné kousky nábytku nebo spotřebičů. Mezi nimi by mohly být i sluneční brýle.

Pokud se vám brýle zalíbily a připadají vám „in“, a chtěli byste v nich vyrazit na pláž nebo jen tak, do města na nákup za slunečného letního dne, tak na to raději zapomeňte. Brýle si odložte pouze jako suvenýr někam do poličky v pracovně a dívejte se na ně jen z povzdálí, protože vám nejen, že venku příliš nepomohou, ale mohou vám i uškodit.

dívka na pláži

Proč uškodit, je to snad tím, že jsou vyrobeny z plastu, který za těch čtyřicet let zkřehl? Nikoli, je to tím, že nemají UV filtr.

UV filtr je u slunečních brýlí klíčový, jde totiž o to, že pokud tam není, zornice se vám vlivem tmavé barvy skel roztáhnou, a při pohledu blíže slunci https://www.databazeknih.cz/knihy/travis-misto-na-slunci-80556%3Fc%3Dall vám do očí proniká ještě více UV záření, než kdybyste oči pouze mhouřili. UV záření je pro zrak velmi škodlivé a můžete utrpět i velmi závažné poškození oční tkáně.

žena se slunečními brýlemi

Kam si vzít sluneční brýle

Pořiďte si raději moderní dámské sluneční brýle s UV filtrem a vezměte si je ven, kam chcete. Hodí se pro každou příležitost:

Na vodu – že nosí brýle cyklisté, je známá věc, ale sluneční brýle nejsou tolik rozšířené mezi vodáky. Na hladině řeky je určitě užijete za slunečného počasí, protože slunce se v říční hladině může odrážet a oslňovat vás. A pokud poplujete po Staré řece na Lužnici a budete překonávat rybník Rožmberk, tam vám odpoledne a navečer bude slunce svítit přímo do obličeje.

Na horskou túru – na horách bývá intenzita UV záření vyšší, než v nížinách, a proto na sluneční brýle do hor nezapomínejte.

Do města – ve městech bývá mnoho odlesků od slunce, např. od silnic, chodníků, pěších zón, skleněných výloh, karosérií aut, stavebních strojů atd. Brýle s UV filtrem tam určitě užijete i v zimě, pokud vysvitne slunce a bude se odrážet od sněhového poprašku.

Previous post Výborní letní nápoj – osvěžení je zaručeno!
Next post Je na čase dát se do úklidu