Proteiny a diety

Proteiny a diety

Ještě nedávno o proteinové dietě nikdo nic nevěděl a ani netušil, jak pořádně funguje. Než samozřejmě přišly první zprávy o zázračné dietě, kde jsou vidět stoprocentní výsledky a bez hladovění. Dokonce v každém věku, což každá žena považuje za velký úspěch. V současné době je proteinová dieta velkým hitem a snad známým po celém světě. Aby se dostavil vytoužený výsledek, tak je nesmírně nutné, aby se dodržela ketonová dieta, jídelníček plný proteinových dobrot. Přesně tak její úspěch je totiž postaven na složení jídelníčku, který je především z bílkovinných potravin. Ovšem sacharidy a tuky zde sotva najdeme, nebo lépe řečeno ve velmi omezené míře.

Quinoa

Jak dieta funguje?

Musíme se podívat co se vlastně děje v těle, když se stravujeme klasickým nekontrolovatelným způsobem. Tělo si ukládá cukr do jater a svalů. Tuky zase pro změnu do tukových buněk. Je chytré, protože kdyby náhodou přišly horší časy, tak má jednoduše připravenou zásobu. Tělo to nedělá z chamtivosti, ale proto, aby v nějakém nouzovém režimu mohlo zajistit fungování mozku, svalů, srdíčka a dalších buněk, jejichž palivem jsou právě sacharidy. Když je tělo bude postrádat ve stravě, tak nevadí, protože se přepne do stavu, kdy musí dodat všem těmto orgánům nějaký zdroj a tak si ho vezme ze všeho, co má našetřeno. Výsledkem je hubnutí, které je viditelné.

správná váha

Jídelníček, který je bez chyby

Při hubnutí, je ale důležité, aby tělo mělo dostatek síly fungovat a tak je třeba mu poskytnout takový jídelníček, kdy si vezme vše potřebné pro dostatečnou sílu, ale na druhou stranu již nic neshromažďuje, což je výhodou. Člověk se poté cítí dobře. Jednotlivé fáze je dobré dodržovat podle doporučení a záhy se dostaví i vytoužená postava. S produkty, které proteinová dieta přináší, to půjde hravě. Díky velmi jednoduché přípravě jídel, se stravovací systém dodržuje snadno a navíc připravovaná jídla jsou velmi chutná. Nechybí totiž dostatečné množství vitamínů a minerálních látek, dokonce ani vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek.

Previous post Sen, který se může hravě proměnit ve skutečnost
Next post Klidný odpočinek