Solární sprchy jsou víceúčelová zařízení

Solární sprchy jsou víceúčelová zařízení


Když si lidé pořizují zahradní sprchu solární Chlorito, je to obvykle čistě účelová záležitost. Instalují ji na své pevné místo na terase či na trávníku v sousedství bazénu a většinou si sprchu spojují s horkými letními dny, kdy se mohou na zahradě koupat a užívat tento rekreační prvek zcela bez omezení. To bychom ale výrobcům těchto úžasných vynálezů křivdili, protože nepočítají s tím, že si je lidé budou pořizovat jen k bazénu.

zahradní sprcha

Venkovní posilovny, tenisové kurty a hřiště – představte si, že jste právě otevřeli na parcele vašeho penzionu, hotelu či sportovního rekreačního zařízení nové hřiště na plážový volejbal. Tento sport se těší velké oblibě a jeho výhodou je i snížení pravděpodobnosti nebezpečného úrazu při pádu na zem. Přece jen je dopad na písek výrazně měkčí. Jenže po takovém zápasu jsou sportovci propocení a také zašpinění. Navíc se hraje naboso, takže jsou zaprášená i chodidla. Solární sprcha tu přijde vhod a i kdybyste se tu nesprchovali celí, hodí se alespoň opláchnout obličej a umýt nohy, abyste se mohli obout do obuvi.

vodní kapky

Zahrádkářské kolonie a chatové osady – sprcha je v chatové osadě nedocenitelným pomocníkem, stejně tak v zahrádkářské kolonii. A to i na jaře a na podzim, kdy se tu provádí mnoho pracovních činností, a je zapotřebí oplachovat nářadí a obuv od zeminy nebo čistit sklizenou zeleninu a plastové přepravky. Teplá voda se tu užije i při mytí nádobí a i když je v této době níže nad obzorem a nemá pro ohřev vody patřičný výkon, i vlažná voda se hodí, mnohem lépe, než ledová.

Sprcha na balkoně – solární ohřev vody se může hodit i lidem, kteří mají k dispozici vlastní balkon či lodžii. Postavíte sprchu, například přenosnou s kuželovým zásobníkem vody, na zem a Slunce vám ohřeje vodu během pár hodin tak, že jí využijete k mytí nádobí a k úklidovým pracím (vytírání podlahy, schodiště atp.)

Previous post Jak působí koberec na lidskou psychiku
Next post Kde si umýt ruce?