Bydlete stylově!

Bydlete stylově!

Za prvé – světlo. V dnešní době jsou trendy prostorné a dobře osvětlené místnosti. S většími okny tedy tak nikdy nešlápnete vedle. Co ale dělat, když vám sluníčko pere do očí a teplota se zvyšuje? Pořiďte si venkovní žaluzie. Navíc je v této době možná dotace na žádost, takže navíc ušetříte. Pokud jste náročnější, můžete si zakoupit žaluzie či rolety na ovládání.
Za druhé – spojování místností. Velice oblíbenou záležitostí je propojování obývacího pokoje s kuchyní, nebo nově i koupelny s ložnicí. Je to praktické a vzdušné.židle, obývací pokoj, bydlení.jpg
Fotoobklady – Obklady s fotografiemi, které si můžete zvolit. Dají se dát nejen do koupelny, ale i do obývacího pokoje či pracovny. Nejsou okoukané a pro nás, Čechy, novinkou.
Zelená je dobrá – Možná jste si všimli, že se v poslední době rozšířilo povědomí o ekologii a lásce k přírodě. Naše matka příroda je úžasná a lze ji využít i v bydlení. Květiny v pokojích jsou klasikou, ale objevují se i takzvané vertikální zahrady, což jsou stěny vytvořené pomocí rostlin. Mají blahodárné psychické účinky, čistí vzduch a zabraňují nežádoucím vnějším vlivům.
Oblé tvary – Dost hranám! V módě jsou zaoblené stoly, koberečky nebo lampy. Nepůsobí tak přísně, ale spíše uvolněně.
Barvy – Pro letošek byla zvolená korálová, která oživí každý interiér.
Bílá. Tu můžete uplatnit všude, jen ne v kuchyních. Tam totiž dominují tmavé barvy a zlaté doplňky (dřezy).byt, schody, útulný.jpg
Když jsme mluvili o sjednocování pokojů, je potřeba je nějak rozlišit. To lze udělat pomocí barev, nebo nastínění světla. Když barevně odlišíte kuchyň od obýváku, bude to vypadat rozhodně zajímavěji, a ne tak nudně a obyčejně.
Matná černá – efektní, dramatická, a navíc se dobře kombinuje.
Příroda – Asi nikdy nepřestalo být v kurzu dřevo. To se ani tentokrát nemění. In jsou také přírodní prvky a celkově udržitelnost.
Art deco – Doplňky inspirované výtvarným uměním, které jsou stylové a oživují stereotyp.

Previous post Online
Next post Zdravý jako rybička? Se smrkovými výhonky určitě!