Jaká nebezpečí sebou přináší únik vody

Jaká nebezpečí sebou přináší únik vody

Je smutným faktem, že domácnost může postihnout poměrně velké množství nehod. Ty mohou vzniknout buď neopatrností, závadou na zařízení, nebo jeho poškozením. Mezi ty nejhorší pak patří požár, který může být způsoben buď neopatrností při práci s otevřeným ohněm, například při vaření, nebo i vadnou elektroinstalací.

Není pochyb o tom, že co do ničivosti je právě on tím nejhorším, co nás může potkat. Díky němu můžeme totiž v krátké chvíli nenávratně přijít o většinu našeho majetku. I proto je nám neustále do hlavy již od dětství vtloukáno, jak mu předejít.

instalater2

Na druhé straně spektra, byť o něco méně destruktivní, je únik vody. Ten může být způsoben například prasknutím vodovodní trubky, závadou na vodovodním kohoutku, nebo jednoduše tím, že necháme omylem puštěnou vodu.

Je jasné, že většině věcí v našem domě vlhkost příliš nesvědčí. Platí to nejen o dřevěném nábytku, ale i podlahách a stěnách. To vše se může stát zárodkem plísní, které rozhodně nemají dobrý vliv na naše zdraví. Koneckonců, i proto se prodávají nejrůznější odvlhčovače.

instalater3

Samozřejmě problém nevzniká pouze vlhkostí. Zdi a stěny dlouhodobě natažené vodou postupně ztrácí svou pevnost a integritu, což znamená, že statika domu bude porušena. V nejhorších případech může být nutná i kompletní asanace.

Pokud bydlíme v bytě, pak unikající voda nezpůsobí škodu jenom nám, nýbrž i sousedům, kteří bydlí pod námi či vedle nás. A vězte, že ti rozhodně budou chtít náhradu za způsobené škody, jak je jejich plným právem.

I zde je tedy velmi důležitá prevence. Ta však není tak jednoduchá, vzhledem k tomu, že většina vodovodního systému je skryta ve zdech. Proto je dobré nechávat jej pravidelně prohlédnout odborníkem. Ten objeví i malé poškození a může jej opravit dříve, než způsobí nějakou závažnou škodu. Jistě, bude za to chtít zaplatit, ale v porovnání se škodou, která by jinak vznikla, je to rozhodně částka minimální.

Previous post Skákáním k lepší a zdravější postavě
Next post Vlastnosti prefabrikovaných betonových plotů