Skákáním k lepší a zdravější postavě

Skákáním k lepší a zdravější postavě

Pokud máte v plánu konečně shodit nadbytečné kilogramy, určitě zakomponujte do svého harmonogramu i vhodné sportování. Jinak bude hubnutí těžší.

Skákáním k lepší a zdravější postavě

Většina lidí se mylně domnívá, že nadváha, hlavně ta velká, je jen kosmetická nepříjemnost, takže není příliš důvodů se o ni starat. To je ale mýlka. Nadváha, a zvláště pak obezita, mohou být velice nebezpečné, když se tolerují až příliš dlouho. Je už dávno dokázáno, že lidé nadměrní mají také nadměrné zdravotní potíže. Ty jsou obvykle chronického charakteru a netýkají se pouze těla, ale jsou rovněž spojeny i s psychikou. Sice se říká, že tlustí lidé jsou spokojenější, ale není to pravda. Naopak, hodně z nich se užírá duševními problémy. A přitom by jim často pomohlo pouze ubrání na váze.

Skok na trampolíně

Zhubnout se dá po principiální stránce vlastně docela snadno. Stačí vypotit více kalorií, než jich člověk do sebe dostane. V praxi to ale bývá těžší. Hlavně dieta by měla být ušitá každému na míru, jelikož není dobré řídit se všeobecnými radami. Každý je postavený trochu jinak a má problém trochu jinde. Co se týče cvičení, zde už není potřeba být tak vybíravý. Stačí v pravidelných intervalech provozovat nějaký aerobní pohyb. K tomu může pomoci kupříkladu moderní trampolína. Ty jsou v posledních letech velice populární nejen v zahraničí, ale rovněž i v našich zeměpisných šířkách.

Pravidelnost je základ

Skákáním se skutečně dá hubnout i posilovat zároveň. A to třeba i na chodníku. Ovšem není to taková legrace, jako když se tento pohyb provozuje na kvalitní trampolíně. Ze začátku to někomu může připadat až příliš lehce, ale nejpozději do několika málo minut každému dojde, že tohle je opravdu docela náročné cvičení na fyzickou kondici. Když se provozuje v pravidelných intervalech, což znamená alespoň třikrát během sedmi dní, pomalu, ale jistě začne člověk ubírat na váze a zlepšovat si kondici.

Trampolína pro děti

Je však potřeba si vybrat vhodný model, který by měl mít nejen veškeré důležité ochranné prvky typu ochranná síť na trampolínu nebo obaly na pružiny, ale rovněž by měla mít dostatečnou nosnost.

Previous post Servis vířivek pro odstranění závad a zazimování
Next post Jaká nebezpečí sebou přináší únik vody