omalovánky pro děti

omalovánky pro děti

Pokud máte doma dítě předškolního věku, které chvilku neposedí, zkuste mu místo pohádek v televizi nabídnout pastelky a omalovánky. Na chvilku si odpočinete a vaše ratolest se může leccos naučit.

Omalovánky jsou pro děti velmi vítanou a atraktivní zábavou. Milují je stejně kluci i holky, větší i menší ratolesti, leváci i praváci. Omalovánky navíc pomáhají rozvíjet řadu dalších schopností a dovedností, jako třeba inteligenci, představivost, pečlivost a trpělivost. Celkově mají omalovánky pozitivní vliv na jemnou motoriku ruky, dítě se zároveň učí rozeznávat barvy, případně tvary, dále se učí poznávat předměty kolem sebe a může si tak upevnit znalosti a hlavní znaky z dalších různých oborů. U tematických omalovánek se seznámí například se zvířaty, rostlinami nebo částmi lidského těla.

Přijde Vám řada omalovánek zbytečně složitá? Zkuste omalovánky pro děti. Zjednodušené omalovánky s větší plochou pro vybarvování a ne tolika detaily.

barevné pastelky 12 barev

Můžete si vybrat z několika motivů, mezi které patří:

  • Bořek stavitel – každý kluk zná všeuměla Bořka, který řídí samá cool vozidla a nyní si je může vybarvit.

  • Dora průzkumnice – pro všechny fanynky Dory, které chtějí během malování zažít společná dobrodružství.

  • Hello Kitty – sněhově bílá kočička může být zvěčněná ručkou šikovné výtvarnice.

  • Lokomotiva Tomáš – oblíbená mašinka chlapečků i holčiček čeká na vymalování.

  • Objekty – naučte poznávat Vašeho potomka předměty denní potřeby a společně je vybarvěte.

  • Požárník Sam – opravdový hrdina, který zachránil nespočet kočiček z korun stromů a uhasil mnoho požárů. Dodejte mu trochu barvy.

obrázek hello kitty

Omalovánky nemusí být jen zábava, ale slouží i jako antistresová pomůcka a terapeutický prostředek napomáhající k uklidnění, uvolnění a odbourání stresu. Používají se i k detekování různých psychických poruch, například autismus.

Omalovánky jsou ke stažení a tisku zcela zdarma, a to v neomezeném množství.

Previous post Za kvalitní bydlení není potřeba platit horentní sumy
Next post Výbavička pro miminka za skvělé ceny