Bojíte se zubaře?

Bojíte se zubaře?

Koukáte se rádi na horory a rádi se bojíte v kině nebo s polštářem u televize? Tajemný les, zombie nebo nejrůznější obživlé hračky, mrtvoly. Filmoví producenti se předhánějí ve vymýšlení hororových scén. A přitom víte, čeho se lidé bojí asi nejvíc? No přece zubaře! Horor natočený v zubní ordinaci, s bzučící vrtačkou, to by byla hrůza!

horor

Ale vážně. Asi neznám nikoho, kdo by chodil rád k zubaři, ale pokud jsme rozumní, navštěvujeme ho preventivně ideálně dvakrát do roka. Sedíme v křesle a doufáme, že neuslyšíme slova jako: a hele tady je kaz. Nebo: tenhle zub začíná dělat neplechu, budeme to muset řešit. V horším případě vyhledáváme zubaře až v případě, že už se nám nějaký zub připomenul o opravu neskutečnou bolestí. Protože nic nebolí víc než zuby.

S malými dětmi bychom měli začít chodit už v prvních letech jeho života, kdy ještě se zuby nemá žádné problémy, a tak se jen seznamuje s prostředím zubní ordinace. Také správnému čištění zubů je dobré dát základy v co nejnižším věku.

V období vypadávajících prvních mléčných zubů zubař kontroluje, aby ty druhé rostly rovně a občas těm mléčným pomůže ven.

zub

Speciálním druhem zubů jsou osmičky, tzv. zuby moudrosti. Narostou nám až jako poslední zuby a jsou celkem čtyři. No, nenarostou všem, některým se neprořežou ani v pozdním věku a po pravdě, takovým ostatní většinou závidí. Někomu se prořeze třeba jenom jeden, nebo dva. Zuby moudrosti bychom mohli přejmenovat na zuby zbytečnosti, nebo zuby problémů. Mnoha lidem dělá problém už samotné prořezání zubu moudrosti. A když už se prořežou, tak díky svému umístění, obtížně přístupnému pro čištění, snadno podléhají kazům. Zubaři sami vám dříve nebo později nabídnou, že by bylo vhodné osmičky vytrhnout. Zvažujete nebo vás už bolesti zubů nutí k radikálními řešení problému, objednejte se na trhání osmiček Praha.

Previous post Což takhle dát si bazén?
Next post Originální a kvalitní lustry do jednotlivých pokojů