Jak si (ne)vydělat?

Jak si (ne)vydělat?

Zapomeňte na to, že prací z domova si vyděláte horentní sumy peněz. Zvláště pokud se jedná o nekvalifokovanou „čeledínskou“ práci. Spousta studentů si v rámci studií musí přivydělávat ve volném čase a ne každý si může dovolit odběhnout z koleje nebo přímo z přednáškové místnosti na pár hodin za pokladnu… Přivýdělek se vždy hodí, třebaže malý obnos – i ten se ve výsledku nesmírně vyplatí.

pracovnice kanceláře.jpg

Pokoutné nabídky

Dejte pozor na podvodníky. Hodně se v poslední době rozmohly pofidérní webové stránky, které nabízejí dokonalou práci na doma s výdělkem až 15 000 Kč. Většinou se jedná o kompletování propisek, plnění obálek, kompletaci dárkových předmětů, či psaní dopisů na zakázku. Za málo pohodlné práce příslib hodně peněz – to by chtěl asi každý z nás, nebo snad ne?

 

            První pochyby se každého uvědomělejšího jedince zmocní už během registrace na tyto weby. Abyste mohli začít pracovat, zaměstnavatel požaduje vyplnění registračních formulářů a zaplacení jakéhosi zápisného, které se pohybuje okolo 500 – 900 Kč – samozřejmě se zmínkou, že peníze vám budou navráceny spolu s první výplatou. Zde už je jasné, že žádný solidní zaměstnavatel by po vás nikdy nic podobného nežádal. A zcela jistě se jedná když ne přímo o podvodnou nabídku, pak o nabídku, která se vám finančně naprosto nevyplatí.

žena v listech.jpg

Na doma

            Jistěže se dá nalézt mnoho prací na doma, které nejsou podvodné, ale neočekávejte žádné zázračné výdělky jako ve zmíněném případě. Nejběžnější prací je spolupráce s call centry, copywriterství a drobné redakční činnosti. Pokud máte jazykový certifikát, můžete nabídnout doučování, čí vyučování jazyka přes Skype a podobné platformy. Často to lze i bez certifikátu, ale zřejmě to bude obtížnější. Ve všech těchto případech si lze velmi libovolně rozplánovat směny a vyjednat kolik času jste ochotni práci věnovat a s tím souvisí i množství peněz, které získáte.

 

Iniciativnější z nás mohou rozjet vlastní internetový obchod – například prodej levného zboží objednaného z Číny bez poštovného by mohlo ocenit mnoho zákazníků. A pokud patříte ke kutilům můžete si založit webovky, kde budete nabízet vlastní produkty. To je ovšem rizikové a vyžaduje to hodně času a zasvěcení. Na druhou stranu, pokud budete úspěšní, získate zaopatření na celý život.


Previous post Nová elastická kůže může dát robotům cit v dotyku
Next post Snahy velkého cestovatele přišly vniveč