K čemu slouží mobilheim?

K čemu slouží mobilheim?

Pokud někdo opravdu potřebuje takzvané rychlé bydlení a má ještě k tomu kousek pozemku, může bydlet do týdne. Mobilní domy se dají pořídit za takové ceny, že pracující člověk, nezatížený exekucemi či insolvencí na ně v pohodě získá úvěr. Zvláště v dnešní době se tak může mobilní dům stát dobrou investicí, protože jeho cena neklesá tak rychle jako cena peněz.

Interiér staršího mobilheimu

Mobilní dům se může stát velmi příjemným přechodným bydlením, pokud se rozhodujete, že v nějaké nespecifikované budoucnosti budete stavět dům pevný, se základy. Na svůj pozemek si necháte dopravit vybraný mobilheim a v něm přečkáte rozhoupanou dobu. Počkáte, až se ceny materiálů usadí a nebude hrozit, že díky neustálému zdražování materiálů, vám dojdou peníze daleko před jeho dokončením. V mnohých z mobilheimů Lavarohause se dá bydlet ve stejném, někdy i dokonce vyšším komfortu než jaký nabízí třeba rekonstruovaný domek. Navíc jeho pořízení vás nepřijde na tolik peněz.

Mobilní dům, pokud se mám pustit do jeho popisu je domek o ploše 40 až dejme tomu 60 metrů čtverečních. Budu popisovat domy nové a lehce zánovní. Ty jsou vesměs všechny určeny pro celoroční obývání, takže tomu odpovídá jejich kvalita tepelná izolace. Moderní mobilní domy mají dnes tepelnou izolaci stříkanou. Nástřik PUR pěny se provádí v tloušťce 100 – 130 milimetrů. V případě, že se někomu zdá, že je to málo, může si u domku nechat přizpůsobit fasádu klasickým fasádním polystyrenem.

Mobilheim přistává

I standardní síla tepelné izolace postačuje k tomu, aby obývání domku bylo energeticky nenáročné. O to se ostatně starají i energeticky úsporné výplně stavebních otvorů. Okna jsou vesměs z izolačních trojskel a to samé se týká vstupních i verandových dveří. Vytápění může být podlahové, přímotopy, nebo přes elektrický kotel. Pro pohodu letních dnů se zákazníkům nabízí na přání montáž klimatizace.

Previous post Vyplatí se pořídit si vlastní chatu
Next post Výborní letní nápoj – osvěžení je zaručeno!